Log management szakértő (TB-9391)

2019-05-17-Budapest-IT/Telekom
Nagy múlttal rendelkező pénzügyi szektorban tevékenykedő partnercégünk Log management szakértő pozícióba keres kollégát budapesti irodájába.
Feladatok:

• Konzultatív segítségnyújtás az IT és a Bank más szervezeti egységeinek
• Általános logolási koncepció kidolgozása (gyűjtés, továbbítás, feldolgozás, tárolás)
• Aktív részvétel meglévő termékek, szolgáltatások migrálásában
• Dobozos és egyedi fejlesztésű termékek migrációs feladatainak támogatása log management oldalról

Elvárások:

• Általános széleskörű tudással rendelkezik platform szoftverek területén (operációsrendszerek, virtualizáció, adatbázis kezelők, alkalmazás szerverek, web szerverek)
• Általános tapasztalattal rendelkezik alkalmazás logok gyűjtésében
• Általános tapasztalattal rendelkezik audit logok gyűjtésében
• Összehangolja az egyes szoftver rétegek/szoftverek log beállításának tervezését, implementálását, tesztelését és egységes dokumentálását
• Ismeri a titkosítással kapcsolatos logoláshoz köthető megoldásokat, időbélyeg, PKI technológiát
• Többéves tapasztalattal rendelkezik heterogén környezetben történő log gyűjtés területén
• Többéves gyakorlattal rendelkezik legalább egy, (de több előnyt jelent) log gyűjtő megoldás bevezetésében és támogatásában
• Tapasztalattal rendelkezik a log-ok feldolgozásában, transzformálásában, továbbadásában más rendszerek felé
• Tapasztalat Elasticsearch, Logstash, Kibana vagy hasonló kereső elemző megoldások használatban, paraméterezésében
• Tapasztalat Kafka használatban, paraméterezésében
• Tapasztalat valamely SIEM rendszer használatában (Arcshight, QRadar)
• Tapasztalat infrastruktúra logolásban pl Loginsight termékkel
• Alapszinten ismeri a jogszabályi hátterét a logmegőrzési kötelezettségeknek különböző adatkörökre, 2013/L, 41/2015, 42/2015, Kritikus Infrastruktúra, GDPR, MT, Info törvény, C.I.A. elv
• Adoptálja a megbízó szervezetnél érvényben lévő IBIR és információbiztonsági előírásokat, utasításokat feladatkörében
• Támogatja a PM-et a részletes szakmai projekt tervek létrehozásában, követésében, módosításában
• Aktívan részt vesz a log kezelési projekt kommunikációjában, szakmai prezentációkat készít
• Törekvés az igényes munkavégzésre
• Kreatív, csapatjátékos személyiség
• Főiskolai végzettség/egyetemi végzettség
• Angol nyelvtudás

KAPCSOLAT

Cím: 1037 Budapest, Montevideo u. 16/B

Telefonszám: +36-1-439-2940

Fax: +36-1-439-29-63

Viber / Whatsapp elérés: 06-70-684-00-30