Release és Incidens manager (BM-10451)

2021-09-03-Budapest-IT/Telekom
Jelentős méretű IT projekteket (állami és versenyszférából érkező) szállító partnerünk számára keresünk Release és Incidens manager kollégát. Hazai jelenlét mellett komoly fókusz van a nemzetközi porondon is.
A cég sok éves múlttal rendelkezik, büszkék arra, hogy rövid határidőre sikerült leszállítaniuk robosztus rendszereiket.
A fejlesztők scrum csapatokban dolgoznak, így hasznos, ha van ilyen irányú ismereted, tapasztalatod.
Feladat:

On premise Kubernetes infrastruktúra fejlesztése és működtetése
ITIL módszertan kereteinek megfelelően legfontosabb incidensek kezelése,
a zavar esetén a normál szolgáltatási feltételek visszaállítása, incidensek megoldása,
az incidensek üzleti tevékenységre gyakorolt káros hatásának minimalizálása,
szolgáltatás minőségének lehetséges legjobb színvonalának biztosítása,
SLA-k, KPI-ok megfelelő szinten tartása,
kapcsolódó területekkel való folyamatos kapcsolattartás/információáramlás koordinálása.
Incidens menedzselése, az SMC Operátor, vagy az illetékes vezető jelzése alapján,
incidens elhárításának irányítása, üzemszerű állapot helyreállításának menedzselése,
események pontos, precíz dokumentálása,
vállalati szintű folyamatos tájékoztatás biztosítása,
post mortem jelentés összeállításának koordinációja,
illetékes szakmai területek bevonása mellett a műszaki terület problémakezelésének menedzselése.
Release-ek előkészítése, ütemterv készítése
Release előfeltételek felmérése, biztosítása, ellenőrzése
Release-ek koordinálása a tásterületekkel együttműködve

Szakértői team támogatása:

a szolgáltatásüzemeltetés- és incidenskezelés érdekeinek képviselete a technológiai- és szolgáltatásfejlesztéseknél, valamint új szolgáltatások bevezetésénél,
SLA-k, KPI-ok elemzése, akciótervek menedzselése,
működésfejlesztési javaslatok megfogalmazása.

Elvárás:

Szakmai elvárás:

Informatikai rendszerek üzemeltetésében szerzett tapasztalat
Felsőfokú műszaki végzettség vagy releváns technikai ismeretek
ITIL módszertan ismerete,
kritikus incidensek kezelésében, koordinációjában szerzett szakmai tapasztalat,
multinacionális környezetben szerzett szakmai tapasztalat,
kiváló kommunikációs- és tárgyalási készség,
önálló munkavégzés, döntésképes személyiség,

Előny:

IT területen szerzett felsőfokú végzettség,
felsőfokú végzettség
hasonló munkakörben szerzett tapasztalat
projektszerű működésre vonatkozó elméleti/gyakorlati tapasztalat
ITIL alapelvek ismerete és gyakorlati alkalmazása
3+ év releváns munkatapasztalat ICT szolgáltatások üzemeltetése és létesítése területén
angol nyelvtudás
teamvezetői képességek, -gyakorlat

Személyiségre vonatkozó elvárások:

Elemző, tervező készség, rendszerszemlélet
Önfejlesztés, tanulási hajlandóság
Proaktív, rugalmas hozzáállás, nyitottság
Csapatjátékos személyiség
Innovativitás
Támogatói szemlélet
Kiváló kommunikációs képesség
Fejlett problémamegoldó képesség
Ügyfél-orientált gondolkodás

Amit kínálunk:

Változatos hazai és nemzetközi projektek a legmodernebb technológiákra alapozva (Enterprise környezet)
Üzletileg kritikus, magas rendelkezésre állású IT rendszerek támogatása
Komplex, felelősségteljes munka a rendszerek fejlesztésében
Szakmai képzéseken, konferenciákon való részvételi lehetőség
Stabil vállalat, fiatalos munkahely
Dinamikus, tapasztalat, széles látókörű kollégák, csapat, vezetőség
Jól megközelíthető, felszerelt, modern iroda
Versenyképes bérezés

KAPCSOLAT

Cím: 1134 Budapest, Dévai utca 19. VIII/811

Mobil: +36 70 320 9392, +36 30 445 0677