Back-end tesztautomatizáló (SE-8104)

2022-06-20-Budapest-IT
Jelentős méretű IT projekteket (állami és versenyszférából érkező) szállító partnerünk számára keresünk Back-end tesztautomatizálót. Hazai jelenlét mellett komoly fókusz van a nemzetközi porondon is.
A cég sok éves múlttal rendelkezik, büszkék arra, hogy rövid határidőre sikerült leszállítaniuk robosztus rendszereiket.
Scrum csapatokban dolgoznak, így hasznos, ha van ilyen irányú ismereted, tapasztalatod.
Főbb szakmai feladatok:

– Az Agilis szoftverfejlesztő csapatban senior szoftvertesztelő mérnökként a fejlesztők támogatása tesztelői szempontokkal
– Tesztelés megtervezése, végrehajtása; a tesztvégrehajtás felügyelete
– Teszt automaták implementálása
– Részvétel a teszt keretrendszer fejlesztésében
– Visszajelzés adása a tesztcsapat számára
– Tesztjelentések, tesztjegyzőkönyvek elkészítése

Projekthez kapcsolódó feladatok:

– Projekt előkészítésben való részvétel (tender anyag készítése, véleményezése)
– Termék kockázatok felismerése, figyelembe vétele
– Termék, és projekt kockázatok jelzése a menedzsment felé
– Üzleti igények, user story-k megértése, elemzése tesztelői szempontból
– Javaslattétel user story-k pontosítására, további user story-k megfogalmazására
– Folyamatos párbeszéd a csapattal, és a product owner-ekkel

Szakmai elvárások:

– Webservice tesztautomatizálásban szerzett legalább 2-3+ év tapasztalat
– Tesztelési alapismeretek
– Tesztesetírási tapasztalat
– Hibakezelő rendszer használata (pl.: Jira, Bugzilla, Spira, HP QC, stb.)
– Webalkalmazások tesztelésében szerzett tapasztalat
– Continuous Integration ismerete (pl.: Jenkins, GO)
– Java programozási tapasztalat
– Verziókezelő ismerete (Pl.: Git)
– SQL ismeretek
– Szakmai angol nyelv ismerete írásban

Előny:

– Felsőfokú végzettség műszaki területen
– RestAssured
– API tesztelő tool ismerete (Pl.: JMeter, Postman, SoapUI)
– noSQL DB ismeret (MongoDB, Redis, InfluxDB)
– Batch vagy shell script alapszintű ismeret
– Atlassian termék ismerete (Jira, Confluence, Bitbucket)

Amit kínálunk

– Üzletileg kritikus, magas rendelkezésre állású IT rendszerek fejlesztésében részvétel
– Komplex, felelősségteljes munka a rendszerek fejlesztésében
– Külső és belső szakmai képzéseken, konferenciákon való részvétel
– Rugalmas, családbarát munkakörnyezet és munkarend
– Jól megközelíthető, felszerelt modern iroda
– Korszerű munkaeszközök

KAPCSOLAT

Cím: 1134 Budapest, Dévai utca 19. VIII/811

Mobil: +3670 399 9557

+3630 4450677
(English speaking contact)